pt.. październik 15th, 2021

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Zrozumienie RAID odzyskiwanie danych

Co przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 zorganizować żeby przebiegło dobrze?
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID RAID to stosunkowo nowa technologia pamięci masowej, która została zaprojektowana w celu zapewnienia szybkiego i wydajnego przechowywania danych, zwłaszcza dla małych, średnich i dużych firm (SMB) poprzez zapewnienie nadmiarowej pamięci masowej i łączności sieciowej. Wykorzystanie jednego fizycznego dysku twardego zamiast kilku małych pozwala na większą wydajność, ponieważ dyski twarde nie współdzielą zasobów, tak jak serwery plików. Jednakże, pomimo ogromnego potencjału, RAID ma swoje ograniczenia, które prowadzą do wzrostu zapotrzebowania na odzyskiwanie danych z RAID. Kiedy jeden z obszarów ulegnie awarii, cały zestaw danych, zarówno danych jak i logicznych, będzie musiał zostać przetransportowany do nowej lokalizacji, co jest bardzo obciążające zarówno fizycznie jak i finansowo.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID która efektywność? jakie są wartości.

Jeśli Twoja firma korzysta z odzyskiwania danych w trybie raid, musisz wziąć pod uwagę dwa główne problemy w przypadku katastrofy. Jednym z nich jest awaria danych, która może dotyczyć sprzętu lub oprogramowania. Awaria oprogramowania wynika z ataków wirusów, robaków lub trojanów. Może być również spowodowana awarią samego serwera. Aby zapobiec utracie danych, jedyne co możesz zrobić, to stworzyć nadmiarową kopię zapasową swojej bazy danych.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 własności odlotowego serwisu.

Innym poważnym problemem jest awaria sprzętu. W tradycyjnej konfiguracji RAID masz trzy nadmiarowe macierze dyskowe wspierane przez jeden dysk główny. Jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, cała kopia zapasowa zostanie przeniesiona na pozostałe dyski. Ponieważ wszystkie operacje odzyskiwania danych zależą od stanu dysku głównego, może to stanowić ogromne zagrożenie dla firmy. W przypadku awarii dysku nie jest dostępne żadne rozwiązanie awaryjne. W większości systemów odzyskiwania danych z macierzy RAID funkcja przełączania awaryjnego jest wbudowana jako dodatkowa funkcja dla poziomu przedsiębiorstwa.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 usługa.

Powszechną metodą odzyskiwania danych RAID odbywa się za pomocą oprogramowania. Chociaż to rozwiązanie działa dobrze w tradycyjnych konfiguracjach, ma swoje ograniczenia. W tradycyjnej konfiguracji RAID, jeśli główny dysk jest uszkodzony, można spać spokojnie wiedząc, że wszystkie dane odzyskane nie zostaną utracone. Jednak to samo nie może być powiedziane o rozwiązaniu opartym na oprogramowaniu. Jeśli główny dysk ulegnie awarii, stracisz cały zestaw danych – obejmuje to wszystkie wiadomości e-mail, bazy danych i wszelkie inne pliki lub bazy danych, które mogą być używane.

Kiedy patrzysz na odzyskiwanie danych RAID, ważne jest, aby zrozumieć potencjalne szkody, które ten typ systemu może spowodować. Dla każdego czwartego dysku, potencjalne szkody są podwojone. Nie jest możliwe, aby chronić swoje dane bez posiadania co najmniej jednego dysku wtórnego awarii. Nawet jeżeli awarii ulegnie tylko jeden dysk dodatkowy, odzyskiwanie danych w całości nie powiedzie się. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniej konfiguracji macierzy RAID.

Jeśli masz dedykowaną maszynę, której używasz do swoich potrzeb hostingowych, to będziesz miał pewną elastyczność z rozwiązań awaryjnych. Możesz zostawić swoją kopię zapasową poza siedzibą, zakładając, że masz dobre źródło zasilania i ochrony przeciwprzepięciowej. Następnie, gdy serwer idzie w dół, można uruchomić dedykowaną maszynę i przejąć kontrolę nad serwerem. W zależności od poziomu redundancji i failover dostępnego w Twoim środowisku, może to być bardzo prosta operacja. Z drugiej strony, jeśli korzystasz z serwera w chmurze, najprawdopodobniej będziesz musiał uruchomić kopię zapasową online. Problem polega na tym, że danych nie będzie można łatwo odzyskać w przypadku utraty danych z podstawowej maszyny.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 jako zamysł firm po awarii.

W przypadku tradycyjnego rozwiązania do odzyskiwania danych z macierzy RAID trzeba przestać używać głównego komputera i przenieść wszystko na serwer zapasowy. Jest to nie tylko żmudne, ale w przypadku wystąpienia awarii można stracić cały zestaw kopii zapasowych – nawet zapisane pliki danych. Dzięki konfiguracji macierzy RAID można nadal korzystać ze starego komputera, a jednocześnie używać drugiego lub nawet trzeciego zestawu dysków, o który wcześniej zadbano. Dzięki temu można odzyskać wszystkie dane i przywrócić ustawienia systemu operacyjnego.

Piękno rozwiązania Raid Recovery polega na tym, że nigdy nie musisz przerywać pracy swoich aplikacji. W przypadku awarii dysku, aplikacje będą nadal działać w normalny sposób. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań failover w planie odzyskiwania danych Raid, można skupić się na swojej misji – zapewnieniu sprawnego działania firmy.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *