• pon.. mar 4th, 2024

Jak naprawić zarysowania iPhone’a 7

Byakte

sie 2, 2020

Jeśli w Twoim iPhonie wystąpiły problemy, takie jak zawieszanie się lub inne usterki, możesz samodzielnie wykonać poniższe czynności.

Poniżej znajduje się krótki przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów z iPhonem. Pomoże Ci to poznać najważniejsze kroki rozwiązywania problemów z iPhonem. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, możesz z łatwością rozwiązać problemy z iPhonem. Jeśli Twój iPhone nie działa poprawnie, oto kroki, które należy wykonać.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć iPhone’a, a następnie dotknąć ekranu. Twój ekran dotykowy zostanie unieruchomiony. Odkręć śruby pokrywy baterii i odłącz tylną szybę od zespołu ekranu. Diagnozowanie awarii. Spróbuj podłączyć multimetr cyfrowy do ekranu.

Sprawdź oporność złącza zespołu ekranu do multimetru cyfrowego.

Obróć rysunek naprawy, aby mieć do niego łatwy dostęp. Jeśli napięcie nadal nie znajduje się w zasięgu urządzenia, mogło dojść do odcięcia zasilania. Spięcie może spowodować uszkodzenie ekranu, a nawet trwałą utratę funkcjonalności urządzenia. Po podłączeniu multimetru i sprawdzeniu rezystancji sprawdź, czy urządzenie jest prawidłowo podłączone. Jeśli tak, czas wymienić zespół baterii i zespół ekranu.

Aby wymienić zespół ekranu, należy odłączyć wszystkie elementy i ostrożnie zdjąć zespół ekranu. Odłącz kable zasilające i wymień je na nowe pasujące do oryginału. Upewnij się, że są dobrze przylutowane.

Po wymianie zespołu ekranu można podłączyć pozostałe elementy. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz ponownie podłączyć ładowarkę i sprawdzić, czy wszystko nadal działa.

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli zespół ekranu nie działa. Przed przystąpieniem do naprawy musisz je wypróbować.

Jeśli ekran nie działa prawidłowo, może to oznaczać, że jest pęknięty, ma dziurę lub może być uszkodzony. Jeśli ekran jest uszkodzony, ważne jest, aby najpierw sprawdzić, czy został przyklejony.

Jeśli twój zespół ekranu jest uszkodzony, musisz upewnić się, że wszystkie części są sprawne. Aby naprawić ekran, spróbuj usunąć klej, który łączy ekran. Następnie rozłącz go i zdejmij ekran z iPhone’a.

Gdy możliwe jest podniesienie ekranu, można go zamocować za pomocą szczypiec lub przecinaków do drutu.

Nie używaj paznokci podczas cięcia ekranu. Nie ciąć krawędzi, ponieważ zostaną one zarysowane.

Jeśli okaże się, że zespół ekranu został przyklejony, istnieje kilka sposobów naprawy ekranu. Najczęściej szlifuje się boki ekranu. Możesz nałożyć uszczelniacz silikonowy, aby chronić plastik przed pękaniem lub pękaniem. Po usunięciu kleju można nałożyć niewielką ilość szczeliwa silikonowego i pozostawić do wyschnięcia.

Jeśli rysa jest bardzo mała, możesz ją po prostu wytrzeć ręcznikiem papierowym lub ściereczką papierową. Możesz spróbować lekko przeszlifować rysę szmatką Emery. Następnie nanieść warstwę uszczelniacza silikonowego i pozostawić do wyschnięcia na około 20 minut.

Aby naprawić zarysowanie, musisz użyć specjalnego narzędzia naprawczego, które służy do szlifowania krawędzi ekranu. Najbardziej skutecznym narzędziem jest ściereczka Emery, ale jeśli jej nie masz, możesz użyć miękkiej szmatki, która może być mokra.

W przypadku, gdy rysa staje się coraz większa, możesz spróbować użyć kawałka papieru, aby delikatnie przeszlifować ekran małym kawałkiem papieru i ponownie nałożyć szczeliwo. Jednak najłatwiejszym sposobem naprawy pękniętego ekranu jest wyczyszczenie rys za pomocą alkoholu lub wilgotnej szmatki.