• sob.. lut 4th, 2023

Jak agencja generująca leady może pomóc Twojej firmie

Byakte

gru 5, 2020

Korzystanie z agencji generującej leady sprzedażowe to jeden z najważniejszych fundamentów udanego biznesu. Regularny wzrost liczby zapytań o produkty / usługi Twojej firmy jest podstawowym elementem rozwijającego się biznesu.

Czym jest lead?

Potencjalny klient (lead) to firma lub osoba, która wyraziła zainteresowanie nabyciem Twojej usługi lub produktu. Leady można generować różnymi kanałami. Kanały te obejmują komunikację werbalną, płatne kampanie społecznościowe, zapytania internetowe i telefoniczne. Niektóre leady mogą przyjść w postaci formularza kontaktowego wypełnianego za pośrednictwem strony internetowej lub po prostu poprzez wysłanie wiadomości na komunikatorach mediów społecznościowych firmy.

Które kanały pozyskiwania klientów są najbardziej skuteczne?

Do najbardziej skutecznych metod pozyskiwania klientów wciąż zalicza się Cold Calling czyli rozmowę telefoniczną z potencjalnym klientem. Wysoką skuteczność ma również Cold Mailing oraz Social Selling. Mailing jak sama nazwa wskazuje, polega na wysyłaniu specjalnie przygotowanych wiadomości email do określonej grupy odbiorców potencjalnie zainteresowanych naszym produktem bądź usługą. Social Selling natomiast polega na wykorzystaniu mediów społecznościowych do komunikowania się z potencjalnymi odbiorcami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji generującej leady?

Wiele firm, których specjalizacją jest pozyskiwanie leadów sprzedażowych koncentruje się na dostarczaniu jak największej ilości niskiej jakości leadów, starając się sprawiać wrażenie, że świadczą usługę w sposób bardzo efektywny. Jednak w rzeczywistości jest to mało skuteczna strategia. Leady niskiej jakości pochodzące ze zbyt szerokiej grupy docelowej będą miały bardzo niską konwersję. Dlatego też warto skupić się na przygotowaniu odpowiedniej strategii, która pozwoli na wyodrębnienie wąskiej grupy odbiorców, która będzie zdecydowanie bardziej zainteresowana dalszą współpracą. Określenie profilu idealnego klienta to jeden z ważniejszych etapów, który musi wykonać profesjonalna agencja generująca leady.